יש לכם שאלות? התקשרו אלינו:  0508-480480 המייל שלנו:  [email protected]
  • עקבו אחרי גם ב:
דואלטלפון

פציאליס

איך לפעול בהופעת סממני פציאליס בפנים? 3 טעויות נפוצות לעומת 3 צעדי הפעולה הנכונים

בשנים האחרונות, יותר ויותר צעירות וצעירים בגילאים 30-40 מגיעים אליי לאחר שהתעוררו בבוקר

(או בכל שעה אחרת במהלך היום) ולפתע חשו תחושה מוזרה ומפחידה בפנים. נראה היה להם שצד אחד בפנים "רדום" או "משותק". המחזה שנשקף אליהם מהמראה היה מפחיד למדי, משום שעין אחת נשארה פקוחה ולא ניתן לעצום אותה, שפה אחת שמוטה, לא ניתן להדק את השפתיים וכד'. אל החשש המובן נלווה גם תסכול הנובע מחוסר יכולת לבצע פעולות בסיסיות, כמו ללגום מכוס מים. 

מהו פציאליס ומהי הדרך הנכונה של טיפול בפציאליס לצעירים?

"פציאליס", או השיתוק ע"ש בל (Bell's Palsy), הוא מצב בו מופיע שיתוק של עצב הפנים, הגורם לסימנים אופייניים, כגון שיתוק צד אחד של הפנים, כאב, פגיעה בהבעות הפנים ועוד. המחלה איננה נדירה ולפי הערכות היא מופיעה אצל 1 מתוך 5,000 אנשים. למרות הסיכוי המצוין להתמודד בהצלחה עם המחלה, רבים מבצעים טעויות שעשויות להחמיר את המצב. להלן שלוש טעויות נפוצות בהתמודדות עם המצב והסבר כיצד יש לנהוג בצורה נכונה. 

1) דחיית הפנייה לרופא

הטעות – לאחר הופעת הסימנים המחשידים של פציאליס בפנים, לחכות עד הערב או אפילו עוד יום בבית ורק אז לפנות לרופא המשפחה או למרכז רפואי.

הצעד הנכון – לגשת מיד לרופא מומחה טיפול בפציאליס, או למרכז הרפואי הקרוב, לאבחון המצב ע"י רופא נוירולוג.

2) דחיית הפנייה לטיפול אלטרנטיבי 

הטעות – חודשים לאחר קבלת טיפול בפציאליס לצעירים, הכולל תרופות וטיפול פיזיותרפי, לא ניכר שיפור במצב, אך לא נעשית פנייה לטיפול אחר.

הצעד הנכון – לברר בדחיפות על מומחה ברפואה סינית, בעל ניסיון רב שנים בטיפול במצבים של פציאליס בפנים. להתקשר ולקבוע פגישה בהקדם האפשרי לקבלת טיפול.

3) רתיעה מהאינטנסיביות וההשקעה הכרוכים בטיפול ברפואה סינית

הטעות – הפציינט נרתע, משום שלדברי המומחה ברפואה סינית, על מנת שניתן יהיה לחזור לחיים רגילים, יש להגיע לסדרה של  10-15 טיפולים בפרקי זמן קצרים, לפחות פעמיים בשבוע. מדוע יש צורך להשקיע זמן וכסף רבים של טיפול בפציאליס לצעירים ברפואה סינית?

הצעד הנכון – חשוב לדעת כי במקרה הזה, הזמן אינו פועל לטובתכם. הניסיון המוצלח ורב השנים של הרפואה הסינית בטיפולים במצבי פציאליס בפנים מוכיח, שככל שתחילת הטיפול האינטנסיבי קרוב למועד האירוע ולא מעבר לחצי שנה, הסיכוי להחלמה מלאה גדל עד מאוד. מניסיוני עם טיפול בפציאליס בבית החולים בסין ובקליניקה שלי בארץ, נוכחתי לראות שטיפולים בתדירות של פעם ביום, ולא פחות מפעמיים בשבוע, השיגו את התוצאות המהירות והיעילות ביותר.

לסיכום:

למרות שהוא עלול להיות מפחיד ולגרום לחוסר אונים ותסכול, פציאליס בפנים הוא מצב שסיכויי ההחלמה ממנו גבוהים מאד (כ-90%). בעניין זה קיימים מספר פרמטרים המשפיעים זה על זה ופרט למצב האינדיבידואלי של הפציינט, ההחלמה תלויה בתזמון מהיר של תחילת הטיפולים ובתדירות גבוהה.

אם המידע הזה מועיל לך או למישהו שקרוב אליך, צור קשר דרך תיבת הצור קשר או צור קשר טלפוני בהקדם.

לקביעת תור עבור טיפול בפציאליס נא להשאיר פרטים ביצירת קשר.

ד"ר (Ph.D) איציק שדה,